Okul Servis Taşımacılığı
Çocuğunuz her sabah belirtilen adresten alınır ve okul çıkışında alındıkları adrese bırakılır. Bu uygulama; Yolun kapanması, Kazı çalışması, Girilemeyen ve dönüşü olmayan sokak, Yolun park alanı olarak kullanılması, Olağanüstü haller dışında geçerlidir.

Öğrenci ve personel ulaşımında güvenlik ve huzur en büyük sorumluluğumuzdur.

Bu sorumluluğu taşıyabilmekteki en büyük unsurlardan biri de ileri teknik donanıma sahip araçlardan oluşan bir filodur.

- Araç filomuz piyasada kabul gormus marka araçlardan oluşmaktadır.
- 16+1, 17+1, 18+1 kişilik olmak üzere üç çeşit araç kategorisi bulunmaktadır.
- Her araç gerekli güvenlik donanımlarına sahiptir.
- Araçlarımızda, araç takip sistemi bulunmaktadır.
- Her araçta koltuk kaza sigortası bulunmaktadır.

Merkezimizde ve çalıştığımız tüm okullarda görev yapan servis sorumlularımız;
Her gün araçlarımızın servise uygunluğunu kontrol eder. Böylelikle araçlarımız her gün temiz ve eksiksiz bir şekilde öğrencilerimizin hizmetindedir

Araçlarımız, belli aralıklarla, başta trafik muayenesi olmak üzere yola çıkmak için gerekli tüm denetimlerden geçerler.

Araçlarımız, araç takip sistemi ile seyir halindeki hızları, kalkış ve varış saatleri kontrol edilir.

Sürücü ve rehberlerimizin, görevlerini tam olarak yerine getirip getirmediklerini öğrenmek için beli aralıklarla servislerimiz gezici ekip kontrollerine alınırlar. Bu sistemde gezici ekip arabası servis aracımızı görev süresi boyunca takip ederek tüm yapılanların raporunu tutar.

Sürücülerimizin yıl içerisinde, herhangi bir trafik suçu işleyip işlemediklerini öğrenmek için her yıl ehliyet sicil kaydı kontrolü yapılır.
Sürücü ve rehberlerin performans değerlendirmelerinin yanı sıra rutin aylık araç kontrolleri de yapılmaktadır.

SERVİS BEKLENİRKEN,
Servis verilen saatten önce gelmiş ise, saatin dolmasını bekler, saati dolunca öğrencinin gelmemesi durumunda rehberimiz alınış noktasına kadar gider ve öğrencinin gelip gelmediğini kontrol eder. Öğrenci 2dk. beklendikten sonra araç hareket eder. Servis sürücüsü ve rehber personel veliye telefon açarak, klakson çalarak veya evinin zilini çalarak aracın geldiğini haber vermez. Verilen saatten 5 dakika önce öğrenciyi servise binmeye hazır etmek velinin, taahhüt edilen saatte alış noktasında olmak sürücünün sorumluluğudur. Unutulmamalıdır ki, her öğrenci için beklenen 2 dakika 16 öğrenci için 32 dakika zaman kaybı demektir.

Öğrenciler velisi veya bakıcısı tarafından, servise bindirilebilecek en uygun yerden rehbere teslim edilir. Dönüşte ise öğrencimiz muhakkak velisi veya bakıcısı tarafından teslim alınır. Servis aracına öğretmen ve öğrenci dışında kimse alınmaz.

SEYİR ESNASINDA,
Öğrenci, can güvenliğinin sağlanması için emniyet kemerini mutlaka takar. Eğer öğrenci emniyet kemerini takmak istemezse rehberimiz onu zorlamaz; ancak durum hakkındaki bilgiyi ilgili okulun ulaşım sorumlusu vasıtasıyla okul idaresine ve veliye bildirir. Öğrencinin emniyet kemerini takmaması sonucu oluşabilecek olumsuzluklardan sürücümüz, servis rehberimiz ve firmamız sorumlu değildir. Araçlarımızda yemek yenilmesine güvenlik ve hijyen nedeniyle izin verilmez, zaruri ihtiyaçlar rehber nezaretinde giderilir.

ADRES DEĞİŞİKLİĞİ İSTENİLDİĞİNDE,
Daimi adres değişikliğinde, yeni adres ve telefon numarası okul idaresine ve ilgili okul servis büromuza mutlaka bildirilir.
Geçici ve günlük adres değişikliklerinde, öğrenci aynı aracın güzergahı üzerindeki başka bir adrese bırakılacaksa bu talep bir gün öncesinden yazılı olarak, okul idaresine ve servis bürosuna bildirilir. Öğrencinin alınacağı veya bırakılacağı adres ve ona nezaret edecek kişinin adı, ev veya cep telefonu dilekçeye mutlaka yazılır. farklı bir aracın güzergahında başka bir adrese bırakılacaksa ilgili okulun idaresine ve servis bürosuna bir gün öncesinden aynı şekilde yazılı olarak bilgi verilir.
Öğrenci okula velisi tarafından götürülecekse veya okul çıkışı velisi tarafından alınacak ise servis sürücüsüne bilgi verilir.
Herhangi bir arıza durumunda yedek araçlarımızın devreye girmesini sağlıyoruz. Öğrencinin alınmaması gibi bir durum söz konusu değildir.

DİĞER,
Öğrenciler, sürücü ve rehberlerin uyarılarını dinlemeli, onlara saygılı davranmalıdırlar.
Öğrenciler uygunsuz davranışlarıyla, diğer çocukları rahatsız etmemelidirler. Bu tür durumlarda servis rehberi müdahale etmek zorundadır.
Öğrencilerin servisle ilgili sorunları veli, okul idaresi ve ulaşım müdürümüzün iş birliği ile çözülmeye çalışılacaktır. Davranışların devamı halinde öğrenci geçici veya sürekli servis hizmetinden men edilebilecektir.
Servislerin alış ve bırakış saatleri değerlendirilirken, araçların ders zilinden 15 dakika önce okulda olmaları gerektiğini akşam ise çıkış zilinden 15 dakika sonra hareket edebileceklerini, şehir içinde 50km, otoyollarda 80km azami hız sınırı olduğunu ayrıca servis saatlerindeki yoğun trafik nedeniyle yolculuğun uzayabileceği dikkate alınmalıdır.
Kış şartları veya başka bir nedenle seyahat güvenliği sağlanamıyor ise sürücü, veliyi arayarak daha güvenli bir buluşma noktası önerir